Вербна неділя – РАЗОМ!

   Символічно, що саме у велике православне свято, яке передує Світлому Христовому Воскресінню – Вербну неділю – до нас знову завітали гості з міста-побратима Луцька. Чому символічно? А тому що, попри передчасний відхід у Вічність Луцького міського голови Миколи Романюка, який підтримав (а мені так хочеться написати: благословив, заповів…) ідею братерства з волноваською землею і робив усе, щоб ланцюг дружби між нашими містами міцнів; попри вічний процес змін на політичних аренах, прості мешканці Волновахи і Луцька – діти і дорослі, представники різних професій і занять – продовжують спілкуватися, дружити. Організовувати спільні проекти і заходи. Об’єднуючи і об’єднуючись. І якщо це все відбувається, а тим паче у такі благословенні дні, як Великодні свята – то воно справді того варте, і бути нам – разом, а Україні – єдиною.

   Отже, приїхали лучани, делегацію яких очолив наш земляк, уповноважений представник ініціативної групи акції «Луцьк-Волноваха: РАЗОМ збудуємо храм!» та Благодійного фонду «Волинь-2014» Ігор Лещенко. Далеку дорогу подолали з приємною місією: привітати Волноваху і її мешканців з Великоднем.

   Минулі вихідні сповнилися радісними подіями, розпочавшись з теплої зустрічі гостей, яку організувала Волноваська міська рада Донецької обл.. У суботу, в день приїзду, волиняни взяли участь у півфіналі Кубку району з футболу, що проходив у Новотроїцьку між командами ФК «Волноваха» і новотроїцькою «Олдирі» і завершився перемогою другої команди. Волиняни привітали наших спортсменів, подарувавши привезені великодні гостинці і передавши інформаційний матеріал про плани спорудження у Волновасі храму уУПЦ Київського патріархату.

   Наступного дня, у Вербну неділю, лучани відвідали Творчого центру для молоді, де пройшов майстер-клас для діток з розпису писанок, а також відбувся святковий концерт. Почесними гостями ТЦМ також стали керівники наших району і міста, духовенство Волновахи, Волині, Дніпропетровщини, діти і батьки вихованців творчого Центру. Привітали всіх присутніх голова райдержадміністрації О. Л. Баранник, секретар міськради Т. Є. Гукай, настоятель Волноваського свято-Преображенського храму отець Геннадій. Вітальне слово волновасцям адресував уже багато років волинянин, який родом із нашої Володимирівки – І. В. Лещенко.

   Лунали пісні, кружляли у танку діти, звучала благословляюча молитва з вуст духівників, дарувалися смачні подарунки. А головне – витали у повітрі добро, радість, свято і єдність, дзвенів сміх і сяяли дитячі очі.

   Далі гості з міста-побратима разом з міськрадою розвезли паски по лікарнях, бажаючи якнайшвидшого одужання хворим, а також завітали до штабу 30-ї ОМБр, прикордонного підрозділу, зведеної оперативної групи СБУ та батальйону «Харків-1», порадувавши великоднім Святим хлібом військових.

   В рамках візиту лучан у понеділок у райраді відбулася нарада з питань будівництва храму УПЦ Київського патріархату у Волновасі: від керівництва району і міста, представників служб, які мають до нього безпосереднє відношення, духовенства УПЦ КП у Волновасі, а саме владики Всеволода, І.В. Лещенко, який є куратором будівельного процесу від Луцька, хотів почути, що фактично вже зроблено у цьому напрямку.

   Як випливало зі слів голови райради Д. В. Лубінця, небагато: так, землю виділено, але майже всі технічні моменти на цей час ще не вирішено.

   На Волноваху Луцьк поклав зобов’язання у зведенні огорожі навколо майбутньої, більш за все дерев’яної церкви. Більшість же інших витрат готові взяти на себе меценати Волині, але, озвучивши думку всіх членів ініціативної групи з Волині, Ігор Володимирович наголосив: не буде правильним ідеологічно, якщо кошти на будівництво будуть надходити тільки від лучан і волноваських бюджетників – працівників держустанов, закладів освіти, як це є зараз.

   – На благодійному рахунку ми збираємо кошти, але для нас важливо бачити у списку благодійників і меценатів прізвища представників волноваської громади – керівників будь-якого рівня, підприємців. Тільки тоді на Волині буде зрозуміло, що вам теж це будівництво потрібне. Також для нас дуже важливо, що людям, чиї городи було розташовано там, де зводитиметься церква, отримали, як нам повідомили, нові, зорані для них міськрадою земельні ділянки, які вже обробляють для нового урожаю.

   Маленька дерев’яна церква, котра незабаром з’явиться у Волновасі, має стати не тільки місцем для молитви: біля неї буде розбито невеличкий сквер для відпочинку з дітками, діятимуть Недільна школа і благодійний осередок. Тобто, волиняни щиро хочуть, щоб у Волновасі за їхнього сприяння народився ще один осередок світла і добра.

   «Храмів багато не буває»; «Нехай краще кошти будуть спрямовані на будування храмів, ніж війну», «Проблем зі школами-дитсадками, дорогами або сміттям завжди буде багато, а зведення храмів – це діло богоугодне» – такі точки зору озвучували нам більшість волновасців, яких ми про це запитували, у Вербну неділю.

   …А мені згадалися слова, сказані  якось мером Луцька Миколою Романюком під час особистої розмови:

   «Так, я належу до Церкви Українського патріархату, але якщо буду йти і побачу храм іншої конфесії і мені захочеться побути на самоті з Богом – зайду і помолюся».

   Готова під ними підписатися. Бо Бог – на небі, а віра – в наших душах. І якщо вона там є – можна йти до будь-якої церкви, де живуть світло і любов.

    Головний редактор волноваської районної газети "Наше слово" Альона Мержевська.

    РОЗРАХУНКОВИЙ РАХУНОК ДЛЯ ДОПОМОГИ В БУДІВНИЦТВІ ХРАМУ РЕЛІГІЙНОЇ ГРОМАДИ  «СОБОР ВОЛИНСЬКИХ СВЯТИХ ПАРАФІЯ ДОНЕЦЬКОЇ ЄПАРХІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ МІСТО ВОЛНОВАХА ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ»  ТА НЕДІЛЬНОЇ ШКОЛИ В ПАМ'ЯТЬ ПРО ЗАГИБЛИХ 22.05.2014 Р. ВОЇНІВ ВОЛИНСЬКОЇ 51 ОМБР В М. ВОЛНОВАХА ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ.

   БФ Волинь-2014» (ЄДРПОУ 39374494) на  р/р 26004301625739, філія Волинського обласного управління АТ «Ощадбанк» МФО 303398, ЄДРПОУ банку 09303328

 

11.04.2017