У Луцьку підвели підсумки програми «Разом з Україною»

   Сьогодні у Луцьку підвели підсумки українсько-польської програми «Разом з Україною». Партнери проекту з Любліна, Волновахи та Новомосковська приїхали в обласний центр Волині, аби обговорити найважливіші моменти співпраці та розповісти про напрацювання в рамках допомоги вимушеним переселенцям Донецької та Луганської областей.

   Зустріч відбулася за участі генерального консула Республіки Польща в Луцьку Беати Бживчи, голови правління Благодійного фонду «Волинь-2014» Петра Пилипюка, керівника Фондації духовної культури пограниччя, члена ради програми «Разом з Україною» отця Стефана Батруха, голови фонду «Європейських дій зустрічей фундації «Новий Став» Міхала Вуйціка, віце-президента Люблінського клубу бізнесу, голови програми «Разом з Україною», фундатора БФ «Волинь-2014» Богдана Лукасіка, виконавчого директора БФ «Волинь–2014» Володимира Кривовича та волонтерів з Новомосковська та Волновахи.

   Голова правління БФ «Волинь-2014» Петро Пилипюк наголосив, що істина «друг пізнається в біді» стала для України неочікуваною від північного сусіда. «Він до нас прийшов, як агресор, а Польща простягнула руку допомоги», - підкреслив він.

   Як керівник групи компаній «Модерн-Експо» та відомий бізнесмен, він розповів, що не міг стояти осторонь подій, які відбувалися на сході нашої держави. Тому разом з однодумцями у вересні 2014 року заснував благодійний фонд «Волинь-2014».

   «Сьогодні ми не чекаємо на підтримку влади, а працюємо самі. Низький уклін волонтерам, які роблять величезний подвиг, залучаючи з людей тисячу гривень. Бізнесу простіше, бо є ресурсна база. Бізнес повинен займатися бізнесом: створювати робочі місця, виробляти продукцію, платити податки. А податків повинно бути стільки, щоб було достатньо утримувати армію, а не щоб волонтери збирали гроші. Я дуже радий, що в нас виявилося багато небайдужих людей. Всі вони стали в один ряд, щоб протистояти цій війні. Волинь традиційно робила бізнес з нашими сусідами поляками. 20 років тому я познайомився з Богданом Лукасіком. Тоді в Любліні ми здійснювали закупівлю торгівельного обладнання. Потім зрозуміли, що можемо робити спільний бізнес і вирішили будувати виробничі підприємства. Сьогодні на нашому підприємстві тільки в Луцьку працює 1700 людей. Є ще завод у Верхньодніпровську на Дніпропетровщині. Це говорить про те, що ми можемо разом робити успішний бізнес. Це серйозний індикатор для інших бізнесменів і сигнал, що з українцями можна робити спільний бізнес. Сьогодні в Європі ми входимо в п’ятірку відомих компаній, які займаються виробництвом торгівельного обладнання. І окрім цього, маємо змогу займатися благодійництвом.

   Нам дуже приємно, що наш фонд вийшов на національний та міжнародний рівень і сьогодні є розпорядниками коштів Польського уряду. Це говорить про те, що нас визнають в Європі» - наголосив Петро Пилипюк.

   У свою чергу, Стефан Батрух розповів, що думка про допомогу Україні виникла у нього відразу після перших жертв Революції Гідності. «Ті люди віддали найцінніше – своє життя. Ми відчуваємо своєрідний борг перед ними. Вони знайшли в собі силу та мужність, щоб наставити свої груди, задля захисту інших, в тому числі й мене». І додав: «Ми зрозуміли, що потреб і викликів для допомоги є дуже багато, а поодинці їх реалізувати неможливо. Тоді й вирішили об’єднатися в команду. Проект «Разом з Україною» - це репетиція. Ми не мали великого досвіду щодо співпраці в таких масштабах. Спочатку були помилки і я мав сумніви щодо його реалізації. Але завдяки спільним зусиллям усіх партнерів ми все зробили ефективно.

   В рамках українсько-польської програми було реалізовано декілька напрямків щодо допомоги вимушеним переселенцям: діяли літні табори для дітей, родини забезпечувалися побутовою технікою, продуктовими наборами, побутовою хімією та медикаментами, ФАПи та місця тимчасового перебування переселенців отримали нове обладнання, а усі бажаючі громадяни - психологічну допомогу.

   Насамкінець Богдан Лукасік у розмові з журналістами повідомив приємну новину. По завершенню проекту «Разом з Україною», уряд Польщі вирішив виділити кошти на новий проект щодо підтримки вимушених переселенців. Він буде спрямований на закупівлю продуктів харчування та побутової хімії, а також необхідного обладнання для утеплення будинків та квартир, щоб люди ефективно підготувалися до зими. 

08.12.2015