У Любліні місцева влада та бізнес підписали декларацію солідарності з Україною

   Останній день червня став знаковим для влади, бізнесу, вищих навчальних закладів та неурядових організацій Любліна, які підписали декларацію солідарності з Україною. Цей захід відбувся в рамках програми «Разом з Україною» та з ініціативи фундатора Благодійного фонду «Волинь-2014» та одного з керівників СП ТОВ «Модерн-Експо», віце-президента Люблінського клубу бізнесу та великого патріота України Богдана Лукасіка.

   Церемонія підписання документу відбулася в стінах Люблінського замку та зібрала усю еліту Любліна. На захід прибули Генеральний Консул України в Любліні Василь Павлюк, Президент міста Кшиштоф Жук, маршалок Люблінського воєводства Славомір Сосновський, віце-маршалок Люблінського воєводства Кшиштоф Грабчук, Люблінський воєвода Войцех Вільк, заступник президента міста Замосць Анджей Застапіло, ректор Люблінського католицького університету ім.. Івана Павла ІІ Антоні Дембінский, ректор Люблінської політехніки Пьотр Кацейка, ректор Люблінського університету Марії Кюрі Склодовської Станіслав Міхаловський, проректор Люблінського медичного університету Даріус Матуслюк, ректор Люблінського природничого університету Маріан Весоловський, президент благодійного фонду «Новий став» Міхал Вуйцік, представник фундації «Незалежність» Ян Федірко, президент Фундації Культури Духовної Пограниччя Стефан Батрух, Президент Люблінського клубу бізнесу Агнєшка Мазур, президент Люблінських працедавців «Lewiatan» Тадеуш Йодловський, один з керівників СП ТОВ «Модерн-Експо» Богдан Лукасік.

   Благодійний фонд «Волинь-2014» на цьому заході представляв голова правління Петро Пилипюк, а також працівники виконавчої дирекції Володимир Кривович, Ігор Лещенко та Ярослав Кухаренко.

   «Стурбовані спільною долею наших народів, зворушені драматичною ситуацією людей, постраждалих від військового конфлікту і внутрішньо переселених осіб в Україні. Переконані, що в на фоні воєнної трагедії потрібно демонструвати солідарність та надавати допомогу у дусі найкращих традицій польсько-українського добросусідства», - йдеться у Люблінській декларації солідарності з Україною.

   Петро Пилипюк зазначив, що в Україні тисячі, десятки а може й сотні тисяч людей виїхали із зони проведення антитерористичної операції та Криму, переселилися в інші регіони, тому потребують допомоги в елементарних речах: одязі, продуктах харчування. Було б дуже добре, якби бізнес тих територій, куди переселилися  люди, допомагав їм працевлаштовуватися. Окрім того є багато дітей, яких треба оздоровлювати та надавати психологічну допомогу, а також надавати медичну та реабілітаційну допомогу мирному населенню, яке постраждало від військових дій на Донбасі.

   «Війна в Україні продовжується. Багато дітей залишаються сиротами, втративши на Сході своїх батьків. Тому допомога Україні зараз дуже важлива. Нам приємно, що поляки в такій важкій ситуації подають нам руку допомоги, за що ми їм дуже вдячні», - сказав Петро Пилипюк. 

   Перший 10-ти тонний гуманітарний вантаж вирушив в Україну вже сьогодні. Його отримають переселенці, які оселелися на Львівщині. Наступні поїдуть на Дніпропетровщину та Донбас, де їх роздадуть переселенцям благодійна організація «Я - Волноваха» та «Міжнародна асоціація підтримки України».

   Загалом програма «Разом з Україною» має на меті охопити та допомогти 400-от сім’ям огорнутих війною на Донбасі. Також передбачено ремонт ФАПів та забезпечення вимушених переселенців продуктами та одягом.

02.07.2015