У Луцьку презентували україно-польську програму «Разом з Україною»

   Сьогодні за участі міських голів Луцька та Волновахи Миколи Романюка та Сергія Демченка, а також народного депутата України Дмитра Лубінця відбувся форум програми «Разом з Україною», який презентували благодійні організації Польщі та України «Фундація Духовної Культури Пограниччя» та БФ «Волинь-2014». Захід відбувся у конференц-залі підприємства «Модерн-Експо».

   Програма «Разом з Україною. Гуманітарна допомога» спрямована на підтримку вимушених переселенців та діятиме на Сході України. Її започаткував «Фонд Духовної Культури Пограниччя» спільно з Міністерством закордонних справ Польщі. В Україні проект реалізовуватимуть Благодійні фонди «Волинь-2014» та «Міжнародна асоціація підтримки України», а також благодійна організація «Я - Волноваха».

   Виконавчий директор БФ «Волинь-2014» Володимир Кривович наголосив, що нині на Сході України – надзвичайно складна ситуація, тому до мирних регіонів, згідно з офіційною статистикою, виїхало вже близько 900 тисяч переселенців, а за неофіційною - це число можна помножити на два.

   «Офіційно серед біженців – 160 тисяч дітей та понад 400 тисяч – інваліди й особи похилого віку. Держава надає їм, але вона незначна. Для працездатних осіб це 884 гривні, для непрацездатних – 442 гривні. Загальна ж сума допомоги не може перевищувати 2400 гривень. І надається вона тільки на півроку», - розповів він.

   Голова Фонду «Фундація Духовної Культури Пограниччя», член ради програми «Разом з Україною» Стефан Батрух зазначив, що ще рік тому шукав можливості допомогти вимушеним переселенцям України, однак його ніхто не чув в Києві.

   «Мені було боляче, коли я звертався до різних установ у Києві, що вже час розвивати гуманітарну допомогу малозабезпеченим. З мене сміялися і питали, про що йдеться. Сьогодні ми бачимо, що це необхідність», - зазначив він і наголосив, що та допомога, яка зараз є, не відповідає стандартам ХХІ-го століття, а також має корупційний характер.

   Стефан Батрух презентував програму «Разом з Україною». У її рамках допомогу отримають мінімум 400 сімей внутрішньо переміщених громадян, придбають медикаменти та обладнання для 10 медичних пунктів. Також щонайменше півсотні дітей переселенців поїдуть на відпочинок до Польщі.

   Луцький міський голова Микола Романюк повідомив, що в обласному центрі Волині вже офіційно зареєстровано понад 1100 переселенців. З навчанням дітей проблем немає, із працевлаштуванням – ситуація складається 50 на 50, а найбільшою проблемою є проживання.

   Віце-президент Люблінського клубу бізнесу, один із фундаторів БФ «Волинь-2014» Богдан Лукасік наголосив на важливості соціальної відповідальність бізнесу.

   Чудовим прикладом соціальної відповідальності на Волині є об’єднання підприємців у Благодійний фонд «Волинь-2014», який допомагає розвивати Україну.

   У свою чергу, народний депутат України Дмитро Лубінець подякував західним сусідам, адже немає більшого помічника і лобіста України на світовій арені, як Польща.

   На завершення форуму сторони підписали документи про співпрацю та зобов’язалися реалізувати проект «Разом з Україною» до кінця поточного року. 

19.06.2015