Особлива місія отця Степана

   Настоятель луцького Свято-Михайлівського храму УПЦ Київського патріархату, протоієрей Степан Гейгель нещодавно побував у Волновасі, куди доставив понад 10 тонн гуманітарної допомоги. Вантаж сформовано завдяки допомозі Благодійного фонду «Волинь-2014».

   Як відомо, донецька Волноваха і волинський Луцьк – міста-побратими. Особливий статус стосунків пояснюється не лише мінімум двома трагічними обставинами. Адже саме біля цього міста 26 травня минулого року бойовики підступно знищили один із підрозділів 51-ї окремої мехбригади під командуванням майора Леоніда Полінкевича (внаслідок злочинного обстрілу полягло 16 мобілізованих в армію військовослужбовців). Та й зовсім недавно саме у Волновасі озброєні контрабандисти розстріляли капітана СБУ, лучанина Віктора Мандзика, який виконував свій обов’язок у складі місцевого відділення Служби безпеки України.

   А коли російсько-терористичні банди з допомогою реактивних систем «Град» на одному з блокпостів знищили мирну маршрутку з цивільним місцевим населенням, під гаслом «Я – Волноваха!» по всьому світі відбулася консолідації всіх антивоєнних сил.

   Та одне діло – проводити одноразові патріотичні акції. Зовсім інша, ще важливіша справа, налагодити співпрацю з крихітним 22-тисячним містом, яке дуже сильно потерпає від наслідків неоголошеної війни і перебуває буквально поруч із лінією розмежування, за якою – сильний та підступний ворог.

   Тому ініціатива нашої влади щодо налагодження партнерських стосунків із Волновахою – вчасна, корисна і потрібна. А після відвідин Донбасу офіційної делегації з Волині взаємини між цими територіями вийшли на нову орбіту, адже до них долучається все більша кількість людей різних професій та віку. Тому слідом за дороговартісним реанімобілем, отриманим із Німеччини завдяки гендиректорові підприємства «SKF-Україна» Володимирові Цибульському та переданим для потреб медиків і пацієнтів вузлової залізничної лікарні у Волновасі, Благодійний фонд «Волинь-2014» відправив за вже добре знайомим маршрутом черговий вантаж гуманітарної допомоги. Гречка, рис, ячмінна та пшенична крупи, а також цукор передали Благодійному фонду «Я – Волноваха!». Окрім продуктів харчування, на Донбас волинські благодійники доставили ще й одяг для мирних жителів міста-побратима Луцька, а для місцевої лікарні – партію медичного устаткування.

   Зрозуміло, що за період співпраці з Волновахою в представників фонду «Волинь-2014» склалися особливо теплі стосунки з командуванням та військовослужбовцями розквартированої поряд 72-ї ОМБР, тому дарунки знайшли й цього адресата: бійцям вручено засоби особистої гігієни, а також передній міст, дві розподільчі коробки та два компресори для автомобіля «Урал», чого бійці чекали з особливим нетерпінням, адже без цих запчастин техніка не могла зрушити з місця.

   І ось тут треба сказати про ще одну особливість цього квітневого візиту у Волноваху. Річ у тім, що весь вантаж загальною масою майже 10 тонн у місто-побратим доставляв настоятель Свято-Михайлівського храму, що в Луцьку в районі Вишкова, протоієрей Степан Гайгель. Там, на буремному Донбасі, він відправив урочисте богослужіння, а почути Слово Боже до місцевого храму УПЦ Київського патріархату завітали волинські військовослужбовці, які базуються на околицях міста-побратима та забезпечують у ньому мир і правопорядок.

   Також у приміщенні колишньої дитячо-юнацької бібліотеки отець Степан  зустрівся з владикою Всеволодом та місцевою громадою, де обговорювали справу відкриття у Волновасі першого в місті храму Української православної церкви Київського патріархату.

   «Дякую Господові Богу за те, що сподобив мене разом із гумконвоєм побувати у Волновасі, – ділиться враженням отець Степан. – Насправді наша допомога там дуже потрібна! Розумієте, внаслідок тривалих бойових дій та всієї історії попереднього життя на Донбасі склалася ситуація, що у Волновасі люди фактично втратили роботу, вони відчувають потребу навіть у найнеобхіднішому – їжі, медикаментах. Так склалося, що дорогою до кінцевого пункту призначення ущент завантажена допомогою машина вийшла з ладу. Я зателефонував у Луцьк, працівники фонду «Волинь-2014» пообіцяли терміново допомогти… І, уявіть, у такій непевній ситуації ми були змушені чекати, доки приїдуть солдати з 72-ї окремої мехбригади, щоб іншим автомобілем відбуксирувати наш у безпечне місце. На щастя, наші приїхали швидше, ніж бойовики, які теж були поблизу й могли б забрати весь вантаж для своїх потреб… Узагалі, це було дуже цікаве та повчальне видовище, коли потужна військова вантажівка повільно тягнула у Волноваху наш транспортний засіб. Люди довідувалися, що це допомога з Волині, дякували… Взагалі, там, на Донбасі, я дійшов висновку, що наші автомобілі з гуманітарними вантажами слід позначати великими написами на бортах «Від Волині – Волновасі!». Це матиме хороший виховний аспект».

   Окрім цього, протоієрей Степан Гейгель вважає, що руку допомоги Волновасі та всьому населенню звільнених територій Донбасу треба надавати й в інших сферах.

   «Фізичні потреби мешканців Сходу – це важливо, але не головне. Люди отримали внаслідок дій агресорів важку психологічну травму. Я спілкувався з багатьма, хто був у полоні в сепаратистів. Вони й досі бояться, нічого не розказують, що пережили, але в кожних очах – страх і біль. Один лише молодий чоловік сказав: «Після Донецька, де мене утримували як заручника, вже нічого не боюся…». Але далі й він не захотів нічого сказати… Взагалі, у Волновасі та навколишніх містах та селах гостро відчувається дефіцит правдивої інформації. На телебачення чи радіо покладатися не можна з відомих причин. А коли немає електроенергії, то й комп’ютери не працюють, припиняючи доступ в Інтернет. Тому, спілкуючись як із військовими, так і з цивільними, я зрозумів: разом із іншими гуманітарними вантажами на Донбас треба відправляти і правдиву друковану продукцію: газети, журнали, книги… Також слід допомагати в розбудові першої у Волновасі парафії УПЦ Київського патріархату. Миряни та священнослужителі з Луцька подарували для їхнього храму все необхідне для здійснення богослужінь, але духовна поміч та підтримка цьому острівцеві українського православ’я на Донбасі теж не завадить і в майбутньому», – наголошує патріотичний священнослужитель із Луцька.

20.05.2015