Благодійний фонд «Волинь-2014» подарував планшет волинському танкісту, який підбив та втопив танки противника

   Сьогодні Благодійний фонд «Волинь-2014» подарував планшет водію-механіку танка Т-64 51-ї окремої механізованої бригади Олександру Пугачу. Він був одним із трьох членів екіпажу бойової машини, яка 24 серпня в нерівному бою здобула перемогу над чотирма танками сепаратистів та російських військових найманців.

   Нині хлопець на відпочинку в своєму рідному селі Губин Локачинського району. Він допомагає батькам Івану та Ользі збирати вирощений врожай та поратися біля хати.

   Іван Йосипович та Ольга Олексіївна розповідають, що Сашко ріс спокійним та добрим, любив багато читати пригодницької літератури. Мріяв стати бухгалтером, неодноразово приймав участь в олімпіадах з математики. Керувати танком хлопець навчився під час несення служби в армії. Спочатку в Десні, а потім Яворові.  

   Про геройський вчинок Сашка та його друзів батьки дізналися від сусідів лише тоді, коли син повернувся із зони проведення антитерористичної операції. «Ми їхали з Сашком підводою на город. Нас перестрів сусід із газетою, де було опубліковано фото сина та описано бій з сепаратистами, - пригадує батько Іван. - Тоді й почали розпитувати про все».

   Олександр каже, що не хотів ворушити в пам’яті ті військові дії, тому й не розповідав батькам. «Так буде спокійніше для всіх», - усміхається. Нині ж признається, що перед атакою противника разом із колегами помолилися в танку і думали лише про те, щоб залишитися живими.

   В ході проведення танкового бою волинським хлопцям вдалося спалити одну бойову машину супротивника, а іншу втопити в болоті. Ще один танк вони привезли в табір, як трофей. «В розташуванні нас зустрічали героями»,- усміхається Сашко.

   Окрім танкового бою, хлопець був під обстрілами на Савур-Могилі.

   Мати Олександра Ольга призналася, що в ті дні, коли син приймав участь в бойових діях у них з батьком було погане відчуття та дуже хотілося плакати.

   Олександр Пугач признається, що немає бажання повертатися в зону проведення антитерористичної операції, але якщо покличуть, то нікуди не дінеться та піде воювати. Каже, українській армії, щоб здобути перемогу над ворогом необхідно сучасне озброєння та техніка, натомість мужності та патріотизму в хлопців не бракує.

24.09.2014