Делегація БФ «Волинь-2014» взяла участь у роботі Конгресу ініціатив Східної Європи в Любліні

   Цими днями делегація Благодійного Фонду "Волинь-2014" та партнерів програми «Разом з Україною» взяла участь у роботі Конгресу ініціатив Східної Європи, який проходив у місті Люблін (Республіка Польща).

   Конгрес Ініціатив Східної Європи міцно прописався у календарі важливих подій, пов’язаних із «Східним партнерством», і став важливою платформою для діалогу у сфері культури та освіти, органів місцевого самоврядування та державних органів, представників регіональних та світових міжнародних організацій, підприємців, представників НГО, журналістів.

   Цьогорічний КІСЄ-2016 складався з понад 40 дискусійних панелей на такі тематики, як: гуманітарна допомога, децентралізація влади, наука та освіта, ділові відносини, тощо.

   Однією з самих важливих дискусій була дискусія надання гуманітарної допомоги Україні зорганізована партнерами програми «RAZEM Z UKRAINĄ»: Modern-Expo Group, Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw, Fundacja Kultury Duchowej Pogranicza, Lubelski Klub Biznesu, БФ «Волинь-2014», за участю представника Міністерства зовнішніх справ Польщі, БФ «Я – Волноваха», Люблінська «Фундація Незалежності» та ГО «Центр економічних та соціальних досліджень Волині».

   В ході дискусії керівник «Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw» Michal Wojcik зауважив, що незважаючи на всі гуманітарні виклики які існують на Україні наразі не існує всеєвропейської системної програми, яка може системно вирішити наявні проблеми вимушено переміщених осіб на Україні, тож наша амбітна ціль - об’єднати та систематизувати зусилля Європи.

   «Сьогодні не стоїть питання допомагати чи не допомагати Україні, сьогодні потрібно ставити питання чому не всі в тому числі в Польщі допомагають мільйонам Українців, які вмирають за демократичні цінності та стабільність в Європі», - зауважив представник Люблінської «Фундації Незалежності» Ян Федірко.

   За словами керівник польського відділення «Modern-Expo Group» Bogdan Lukasik, країна є настільки сильною, наскільки сильна її економіка. Якщо економіка України буде сильною, то їй не потрібна буде ніяка допомога. Тож наша ціль - допомога Україні в тому числі задля економічних реформ.

   Виконавчий директор БФ «Волинь-2014» Володимир Кривович охарактеризував найбільш вразливі групи які вже сьогодні потребують допомоги: це вимушено переміщені особи, поранені учасники війни, сім’ї полеглих, та ті цивільні які перебувають на межі безпосередніх бойових дій.

   Наразі колосальну роботу здійснюють волонтери та благодійні організації в самій прифронтовій зоні та місцях компактного проживання вимушено переміщених осіб. Проте їхніх зусиль недостатньо, щоб переламати ситуацію. Без комплексних державних заходів не обійтися. Україна конче потребує ефективної гуманітарної політики щодо дітей та молоді Донбасу. І діяти треба вже сьогодні. Адже втрата часу призведе до зміцнення та розширення соціальної бази екстремізму в Україні, поглиблення ментального й ідеологічного розриву між населенням Донбасу та решти України, а отже — до еволюціонування конфлікту на Сході країни з гострого у хронічний, затяжний.

   Голова Люблінського Клубу Бізнесу Агнєшка Гоншьор-Мазур та та Голова Правління Fundacja Kultury Duchowej Pogranicza – д-р Stefan Batruch висловила сподівання, що ініціативи допомоги Україні в програмі «Разом з Україною» буде розширена, адже у зв’язку з військовим конфліктом на Сході України дещо змінився вектор допомоги і багато х то забув про тисячі діток котрі є обділеними та нужденними.

   В рамках Конгресу координатором проекту «Разом з Україною» Marta Drabchuk відбулася презентація останніх ініціатив Програми, зокрема поділились позитивним досвід реабілітації дітей зі Сходу України в Польщі та прямого контакту між школами двох країн.

   Успішність співпраці в проекті «Разом з Україною» підтвердив представник БФ «Я - Волноваха» Роман Романюк. Перебування в Польщі та в успішних родинах з інших регіонів дозволило продемонструвати молоді Донбасу позитивний приклад соціально активної поведінки, національної, політичної та правової свідомості. При цьому не потрібно їм щось нав'язувати чи пропагувати. Від успіху реалізації цих планів залежить, чи вдасться запустити "ланцюгову реакцію", коли діти, переконавшись у брехливості «україноненависницьких» стереотипів і повернувшись додому, переконають у цьому своїх батьків, родичів та друзів.

   Довідка:

   Конгрес ініціатив Східної Європи вперше був організований у 2011 році. Його мета – стимулювання ефективного і тривалого транскордонного співробітництва, зміцнення наявного співробітництва, інтеграція суспільства, активізація діалогу між органами місцевої та регіональної влади.

03.10.2016